Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Dla mieszkańców

Zdjęcie Artykułu

Rozkład jazdy autobusów na stronie internetowej

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żarowie można sprawdzić aktualny rozkład jazdy autobusów kursujących przez poszczególne miejscowości na terenie gminy Żarów.

Wystarczy wejść na stronę: www.nowa.um.zarow.pl/komunikacja.html  i odnaleźć interesujący nas przystanek.

Niektóre osoby, które zechcą skorzystać z rozkładów jazdy za pomocą przeglądarki na smartfonie pracującym pod systemem Android mogą otrzymać komunikat informujący, że plik jest niedostepny. Rozkłady jazdy to pliki pdf.

To efekt braku poprawnych ustawień przeglądarki w Androidzie, który mają w swoim smartfonie.

Konieczne jest sprawdzenie ustawień i zaznaczenie tego, że przeglądarka (najczęściej Chrome) ma otwierać pliki pdf. Konieczne może być również doinstalowanie programu do odczytu plików pdf.

Do odczytania kodu QR umieszczonego na rozkładach jazdy niezbędne jest posiadanie odpowiedniego programu. Ten program nie jest zainstalowany w smartfonach pracujących pod Androidem (programy dla Androida) i Windowsem. Polecam zainstalowanie programu płatnego - unikniemy niechcianych reklam i ewentualnego zawieszania systemu.


Rozkłady jazdy autobusów opracowano na podstawie zatwierdzonych przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy rozkładów jazdy przedstawionych przez przewoźników i będą uaktualniane, w momencie ich zmiany. Przewoźnicy odpowiadają za opóźnienia i braki kursów, dlatego uwagi na ten temat należy kierować do przewoźnika:

UT Ptak tel. 605 536 083, UT Pilarska tel. 530 009 578, UT Księżnik tel. 693 720 541, MATBUS Rzeszut tel. 698 266 689.

Przypominamy także mieszkańcom Mrowin, że w związku z trwającymi pracami w ramach budowy kanalizacji, tymczasowy przystanek autobusowy w Mrowinach zlokalizowany jest przy ul. Szkolnej (w pobliżu mostu).

– Informujemy, że w związku z budową kanalizacji w Mrowinach, kursy autobusów przez Mrowiny będą się odbywać przez żarowską podstrefęWSSE z pominięciem przystanków zlokalizowanych przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach. Ze względu na wydłużenie trasy przejazdu autobusu przestrzegamy przed możliwymi opóźnieniami przyjazdu bądź odjazdu autobusu. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość – mówi Anita Juralewicz z Referatu Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Pasażerowie mogą również uzyskać informacje o rozkładach jazdy autobusów, sczytując za pomocą smartfona umieszczone na przystankach kody QR. Skanując kod QR można odczytać aktualny rozkład jazdy autobusów – plik w formacie pdf, stąd też w smartfonie konieczne jest zainstalowanie czytnika plików pdf oraz czytnika kodów QR, które można pobrać bezpośrednio ze sklepu Play dla Androida, App Store dla iPhone oraz sklepu Microsoft.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 1395

Powrót