Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Prelekcja „Spacer po dawnym Żarowie – Wspaniały XX wiek”

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszają na 15 spotkanie przy „Regale Pamięci” w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów, które realizowane jest w ramach projektu „Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów”.

W ramach spotkania odbędzie się prelekcja „Spacer po dawnym Żarowie – Wspaniały XX wiek”, którą poprowadzi Zbigniew Malicki.

Nie zabraknie tu licznych ciekawostek dot. m.in.: kopalni, brykieciarni, zakładów młynarskich, kąpieliska, orkiestry Spittlera, Kościoła, Marienhaus, czasów kryzysu, wydarzeń z 1945 roku w Żarowie. Po więcej szczegółów zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Żarowie!

Do uczestnictwa w „Spotkaniu 15” zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Żarów, którzy w miłej atmosferze, przy kawie lub herbacie – zechcą zobaczyć zbiory Regału pamięci i posłuchać prelekcji na temat XX-wiecznej historii naszego miasta.

Organizator: Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Partner: Biblioteka Publiczna w Żarowie, Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa Geospace.

Data: 28.03.2019, Godzina: 18:00-20:00
Miejsce: Biblioteka Publiczna w Żarowie
Adres: ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów
Wstęp: Bezpłatny

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 109

Powrót