Strażacy uratowali kozła uwięzionego w studni

Do nietypowej akcji OSP Żarów oraz PSP Świdnica doszło we wtorek, 16 kwietnia w godzinach rannych nieopodal miejscowości Bożanów.

Jeden z mieszkańców będąc na spacerze z psem znalazł młodego kozła uwięzionego w studni wodociągowej. Do akcji musiał zostać włączony również weterynarz, z pomocą którego oraz strażaków udało się zwierzę wyciągnąć ze studni. Z uwagi na liczne rany oraz otarcia zapadła decyzja o przewiezieniu kozła do lecznicy w Świdnicy.

Z pewnością nie doszłoby do tego zdarzenia, gdyby nie fakt, że dekiel ze studni został zniszczony przy pracach polowych. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich rolników, którzy mają na swoich polach jakiekolwiek studnie, aby zwracali uwagę na stan techniczny pokryw podczas prac polowych, a w przypadku zauważenia uszkodzeń informowali odpowiednie służby lub gminę.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe