Plansze profilaktyczno-edukacyjne w ramach Turnieju Wiedzy

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie jest lokalnym programem profilaktycznym, który ma na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami życia codziennego, kształtowanie zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych oraz przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji, bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej, w swoich założeniach, obejmuje cykl spotkań tematycznych wśród uczniów szkół podstawowych z udziałem przedstawicieli różnych instytucji, w tym także Policji. W związku z powyższym opracowano plansze profilaktyczno-edukacyjne, które przekazane zostały do wykorzystania przez dzielnicowych Komisariatu Policji w Żarowie podczas realizowanych pogadanek.

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe