Wypadek na terenie zakładu PCO

Do groźnego wypadku doszło dziś 3 lipca na terenie zakładu Polska Ceramika Ogniotrwała w Żarowie. W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby, którym została udzielona natychmiastowa pomoc medyczna.

Jak informują funkcjonariusze policji w Żarowie, pod wpływem nagromadzonego ciśnienia doszło do wybuchu drzwi, które uderzyły w dwóch pracowników zakładu.

– Jedna osoba ma obrażenia ciężkie i została przetransportowana helikopterem do szpitala w Legnicy. Drugiego poszkodowanego pracownika, który uskarżał się na bóle w okolicach miednicy przewieziono do szpitala Latawiec w Świdnicy. Na terenie zakładu nie doszło do eksplozji pieca. Pod wpływem ciśnienia eksplodowały drzwi. Piec został nienaruszony, został zabezpieczony – mówi Katarzyna Wilk komendant komisariatu policji w Żarowie.

Na miejscu wypadku pracują zastępy Straży Pożarnej, jednostka ratownictwa chemicznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja. W akcję zaangażowały się także jednostki będące w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego funkcjonujące na terenie gminy Żarów.

Magdalena Pawlik