O bezpieczeństwie podczas festynu policyjnego

Kiedy można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy? Jak prawidłowo poruszać się rowerem w mieście? Czy idąc poboczem należy trzymać się lewej, czy też prawej krawędzi jezdni? Najmłodsi mieszkańcy gminy Żarów znają odpowiedzi na te pytania.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Komisariatu Policji w Żarowie i Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowali na żarowskim targowisku w poniedziałek, 26 sierpnia festyn policyjny „Stop wypadkom. Bezpieczna droga do szkoły”.

- Głównym celem imprezy było podniesienie świadomości wśród najmłodszych, ale również dorosłych na temat ewentualnych zagrożeń i sposobów ich unikania. W Żarowie powstało małe miasteczko ruchu drogowego, które pozwoliło na lepszą wizualizację tłumaczonych zasad bezpieczeństwa na drodze Była to doskonała okazja, aby porozmawiać zarówno z dziećmi, jak również z ich rodzicami, dziadkami o tym, jak nie stać się ofiarą wypadku – mówiła sierż. szt. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.

Najmłodsi mogli wziąć udział w licznych konkursach, w których organizatorzy zapewnili nagrody i niespodzianki, jednak największą atrakcją okazał się pokaz sprzętu policyjnego. Każdy, bez wyjątku mógł również zasiąść w policyjnym radiowozie.