Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Nowy numer gazety 17/2020

Kolejne aktualne informacje znajdziecie Państwo w nowym numerze Gazety Żarowskiej. Piszemy o tym, jakie skutki na terenie gminy Żarów, wyrządziła nawałnica, która przeszła nad gminą Żarów. O tym, jak wygląda sytuacja na naszym terenie mówią Michał Domański z Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz burmistrz Leszek Michalak.

Na łamach gazety publikujemy także harmonogram zebrań wiejskich w sprawie funduszu sołeckiego.

Na kolejne pytania mieszkańców odpowiada zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Prezentujemy również relację z ostatniej sesji Rady Miejskiej, podczas której radni udzielili burmistrzowi absolutorium.

Zbliża się koniec wysokich bonifikat na wykup mieszkań komunalnych. Tylko do 30 października można składać wnioski na wykup lokalu mieszkalnego ze zwiększoną bonifikaty. Szczegóły możecie Państwo znaleźć w nowym numerze gazety.

Tegoroczne dożynki gminne, ze względu na pandemię koronawirusa, miały inny charakter niż do tej pory. Relacja z uroczystości dożynkowej również w dzisiejszym wydaniu gazety.

To już ostatni dzwonek, aby zapisać się na 5. Żarowskie Biegi Strefowe. Biegowe święto w Żarowie już 4 października. Ze względu na obostrzenia spowodowane sytuacją epidemiologiczną w Polsce, na bieg można zapisać się tylko i wyłącznie drogą on-line, za pośrednictwem portalu datasport.pl Rejestracja zawodników trwa do 14 września.

Przypominamy mieszkańcom o konkursie fotograficznym „Gmina Żarów w obiektywie”, którego organizatorami są Urząd Miejski w Żarowie oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu. Na Państwa zdjęcia czekamy do 21 września.

Na czytelników czeka także garść newsów sportowych i kulturalnych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 292

Powrót