Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Nowy numer gazety 22/2020

Pandemia koronawirusa spowodowała, że tegoroczne Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy inaczej niż zwykle. Relację z obchodów święta 11 listopada można przeczytać w dzisiejszym numerze gazety.

Piszemy także o nowych obostrzeniach, związanych z epidemią COVID-19, które obowiązują przynajmniej do 29 listopada 2020r. Ponadto poradnik – Jak chronić się przed zakażeniem we wspólnym domu z chorym? O tym, jak w czasach pandemii wyglądają pogrzeby osób chorych na koronawirusa rozmawiamy z przedstawicielami zakładów pogrzebowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Rozpoczął się sezon grzewczy, dlatego przypominamy wszystkim mieszkańcom o ustawowym zakazie spalania odpadów komunalnych w piecach i instalacjach domowych.

Z Żarowa do Świdnicy bez przesiadki? Tak, to możliwe i to w nieodległej przyszłości. Szczegóły na ten temat znajdziecie Państwo w nowym numerze gazety.

Podsumowujemy także akcję „chryzantemy”, w którą włączyli się Urząd Miejski w Żarowie oraz mieszkańcy wszystkich wsi. Przypomnijmy, że kwiaty od lokalnych producentów i sprzedawców, w ramach rządowej pomocy, odkupiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dwa regały na znicze stanęły na cmentarzu komunalnym w Żarowie. To rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale przede wszystkim bardzo ekologiczne. Do tej pory wypalone znicze lądowały w cmentarnych kontenerach. Teraz część z nich zostanie ponownie wykorzystana.

Najpiękniejsze fotografie przedstawiające gminę Żarów wybrane. Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Gmina Żarów w obiektywie”, którego organizatorami byli Urząd Miejski w Żarowie oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu. Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym numerze gazety.

Na czytelników czeka także garść newsów kulturalnych i sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety

 

 

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 198

Powrót
ga 20/2020
Cennik reklamy