Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Nowy numer gazety 1/2021

Dziś do rąk czytelników trafił pierwszy w tym roku numer Gazety Żarowskiej.

A w nim przeczytać można o podsumowaniu minionego roku w gminie Żarów. To był wyjątkowo trudny rok. Dla każdego z osobna, dla gospodarki kraju, dla świata … ale też i dla naszej gminy.

Epidemia koronawirusa i ograniczenia z nią związane wpłynęły na nas wszystkich i nie tylko spowodowały zakłócenia w normalnym funkcjonowania społeczeństwa, firm i instytucji, ale również negatywnie wpłynęły na gospodarkę i finanse. Pomimo tej trudnej sytuacji udało nam się zrealizować większość zaplanowanych zadań i inwestycji. W dzisiejszym numerze gazety podsumowujemy również realizację działań ekologicznych w 2020 roku.

Rok 2020, mimo wszystko to był także dobry rok dla kultury i sportu. Zachęcamy do przeczytania podsumowania wydarzeń kulturalnych i sportowego minionego roku.

Rada Miejska w Żarowie na ostatnim posiedzeniu w starym roku uchwaliła budżet na 2021 rok. O tym, jakie zadania będą realizowane w tym roku można przeczytać w dzisiejszym numerze gazety.

Przygotowaliśmy również dla czytelników dane statystyczne z ewidencji ludności i Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie.

W Żarowie będzie się można szczepić przeciw COVID-19. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne i prowadzone będą w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medicus” przy ul. Armii Krajowej 56.

Piszemy także o oszczędnościach, które wprowadziliśmy w naszej gminie, w związku z niepewną sytuacją gospodarczą związaną z epidemią COVID-19.

Miłej lektury!

Redakcja gazety

 

 

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 151

Powrót
numer 24/2020
Cennik reklamy