Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Nowy numer Gazety Żarowskiej 11/2021

Kolejny etap prac przy ul. Słowiańskiej w Żarowie został zakończony, na cmentarzu powstają nowe alejki, remontujemy i modernizujemy drogi gminne. W dzisiejszym numerze Gazety Żarowskiej można przeczytać o realizowanych inwestycjach na terenie gminy Żarów.

Piszemy także o inicjatywach społecznych mieszkańców wsi, którzy chętnie włączają się w pracę społeczną na rzecz swoich miejscowości. Mieszkańcy Mielęcina wspólnie zagospodarowali skwer w centrum wsi. Wiele inicjatyw na terenie swoich sołectw przeprowadzili także mieszkańcy Imbramowic. Więcej na ten temat można przeczytać w nowym numerze gazety.

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jaka kara grozi za unikanie spisania w Spisie Powszechnym?

Żarowska Izba Historyczna działająca w ramach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 4.900 zł z Fundacji Orlen w ramach programu Czuwamy! Pamiętamy! Przyznane dofinansowanie dotyczy projektu pn. „Upamiętnienie miejsca pochówku st. sierż. (chor.) Bolesława Kosteckiego – żołnierza II Korpusu Polskiego gen. W. Andersa”. Po więcej szczegółów na temat projektu odsyłamy do dzisiejszego numeru gazety.

Zachęcamy do zapoznania się z terminami przerw wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych na terenie gminy Żarów.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje, że z dniem 9 czerwca wszystkie aktywne Karty Dużej Rodziny uzyskają formę elektroniczną. Więcej szczegółów można znaleźć w dzisiejszym numerze gazety.

To był Dzień Dziecka pełen radości i niespodzianek. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, placówki oświatowe, sołtysi i Rady Sołeckie, stowarzyszenia i organizacje funkcjonujące na terenie gminy Żarów przygotowały dla uczestników tego święta wiele atrakcji. Relację z obchodów Dnia Dziecka można przeczytać w tym numerze gazety.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie przystąpiła do tegorocznej edycji konkursu Podwórko Talentów Nivea. Instrukcję, jak głosować na Żarów, znajdziecie Państwo w gazecie.

Te i wiele innych sportowych i kulturalnych newsów czeka na czytelników nowego numeru gazety.

Miłej lektury!

Redakcja gazety

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 159

Powrót
numer 11/2021
Cennik reklamy