Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta ŻarowskaKomunikatyKronika filmowa

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Jest już nowy numer gazety

Dziś do rąk czytelników trafił kolejny numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytać można wywiad z Burmistrzem Miasta Żarów na temat „otaczarni”, czyli zakładu, który miałby w Żarowie produkować masę bitumiczną (tzw. asfaltownię).

Podajemy Państwu także informacje, jak wygląda procedura wydania decyzji środowiskowej. Na ten temat wypowiada się inspektor ds. gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W numerze także wywiad z przedstawicielem Komitetu Społecznego Mieszkańców. Komitet był organizatorem marszu protestacyjnego „NIE dla asfaltowni w Żarowie”. Relację z marszu możecie Państwo także przeczytać w tym wydaniu gazety.

Ponadto, podajemy Państwu także informacje na temat przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. O tym, co zmieniło się od 1 stycznia 2019 roku piszemy również w tym numerze gazety.

Dobra wiadomość dla mieszkanek naszej gminy. Przychodnia „Medicus” znalazła lekarza ginekologa, który będzie przyjmował pacjentki tutaj na miejscu, w Żarowie. Na wizytę do lekarza specjalisty będzie można zapisać się już początkiem marca.

Trwa remont kolejnych dróg na terenie naszego miasta. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Nie brakuje także newsów sportowych oraz zaproszeń na spotkanie w Żarowskiej Izbie Historycznej szczególnie dla miłośników turystyki oraz Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który zaplanowany został już w najbliższą niedzielę.

Miłej lektury!

Redakcja gazety


 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 497

Powrót