Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta ŻarowskaKomunikatyKronika filmowa

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Jest nowy numer gazety 5/2019

Do rąk czytelników trafił kolejny numer Gazety Żarowskiej. A w nim informujemy Państwa o planowanym strajku nauczycieli, który zaplanowany został na poniedziałek, 8 kwietnia oraz nowych stawkach za wywóz odpadów komunalnych i za pobyt i wyżywienie dziecka w żłobku.

Piszemy także o kolejnych krokach w sprawie budowy otaczarni w Żarowie. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu przedłużył termin wydania opinii dla przedsięwzięcia „Budowa zakładu dróg wraz z infrastrukturą” do dnia 24 maja 2019 roku. Wyniki kontroli przeprowadzonej na terenie planowanego zakładu przedłożył również Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Kolejne stanowiska w tej sprawie zajęły Wałbrzyska Delegatura Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W numerze także informacja o realizowanym remoncie drogi przy ul. Mickiewicza w Żarowie. Podajemy czytelnikom również wykaz wybranych sołtysów oraz Rad Sołeckich w poszczególnych miejscowościach na terenie naszej gminy.

Przedstawiamy wyniki kolejnej kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Delegatura w Wałbrzychu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (Sanepid) w Świdnicy na terenie żarowskiego zakładu Ultra-Plus.

Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat niskiej emisji. Od października 2017 roku realizowany jest w gminie Żarów program wymiany źródeł ciepła. W tym czasie dofinansowano 81 projektów wydatkując na to z budżetu gminy ponad 235 tysięcy złotych. Więcej w nowym numerze gazety.

Nie brakuje także newsów sportowych oraz zaproszenia do udziału w zbliżającym się kiermaszu wielkanocnym, Festiwalu Origami oraz spotkaniu Żarodreptaków.

Miłej lektury!

Redakcja gazety


 

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 385

Powrót