Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta ŻarowskaKomunikatyKronika filmowa

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Jest nowy numer gazety

Dziś do rąk czytelników trafił kolejny numer Gazety Żarowskiej. A w nim przeczytać można wywiad z radcą prawnym Moniką Gadzicką-Kowalską na temat postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla otaczarni asfaltu.

Piszemy także o jubileuszu 10-lecia żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który obchodzony był w minionym tygodniu. Uniwersytet wciąż jest miejscem przyjaznym seniorom, a studenci nie mają czasu na starość.

W tym numerze także informacje inwestycyjne. Trwają remonty kolejnych odcinków chodników na terenie naszych wsi. Rozpoczęły się również prace przy zmianie zagospodarowania terenu przy Urzędzie Miejskim i OSP w Żarowie. Są to kolejne zadania realizowane w ramach dużego projektu unijnego.

Przypominamy naszym mieszkańcom, że odpady wielkogabarytowe wystawiamy w terminie wywozu. W każdy ostatni piątek miesiąca odbierane są odpady gabarytowe. Odpady można wystawiać przed swoimi nieruchomościami, a firma, która odbiera odpady z terenu gminy Żarów, zabierze je bezpłatnie sprzed budynków. Niestety pomimo wyznaczonego terminu odbierania odpadów wielkogabarytowych, mało kto się do nich stosuje i wystawia śmieci, kiedy i gdzie chce. Uczulamy, że takie zachowania podlegają karze grzywny.

Nie brakuje także newsów sportowych oraz zaproszenia do udziału w wydarzeniach kulturalnych. Zachęcamy do udziału w XIII Żarowskiej Prelekcji Historycznej. Także w siedzibie Żarowskiej Izby Historycznej obejrzeć można wystawę fotograficzną „Terenowa Obrona Przeciwlotnicza & Zakładowe Oddziały Samoobrony w DZCH „Organika”.

Za niespełna dwa tygodnie odbędą się Dni Żarowa, dlatego w tym numerze gazety prezentujemy Państwu program obchodów święta miasta.

Miłej lektury!

Redakcja gazety

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 295

Powrót