Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Nowy numer gazety - 17/2019

Żarów bez smogu? Czy to możliwe? Co możemy zrobić, aby oddychać czystym powietrzem w naszej gminie? Czy policja może przeprowadzać kontrole przestrzegania uchwał antysmogowych? Jakie kary grożą za nieprzestrzeganie przepisów? Zachęcamy do przeczytania artykułu na ten temat w nowym numerze gazety.

Każdy przypadek wyrzucania śmieci do lasów czy w inne przypadkowe miejsca będzie surowo karany. Przypominamy mieszkańcom, że zamiast wyrzucać śmieci, można je za darmo oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który funkcjonuje na terenie Żarowa.

Żarowski Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala świętował 20-lecie. O jubileuszu teatru można przeczytać w dzisiejszym wydaniu gazety.

Urząd Miejski w Żarowie we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku wydał dwustronne okolicznościowe znaczki turystyczne. Zachęcamy do ich nabycia w Żarowskiej Izbie Historycznej i na basenie.

achęcamy mieszkańców do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalnych. Przed nami 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą uczcimy uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej oraz XXI edycją Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Ponadto, na mieszkańców czekają jeszcze zaproszenia na bezpłatne szkolenia samoobrony dla kobiet oraz premierę książki Bogdana Muchy „Tajemnice Ziemi Żarowskiej”.

Dzięki interwencji władz gminy Żarów zwiększy się dofinansowanie na budowę kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz Żarowie. Po więcej na ten temat odsyłamy do dzisiejszego numeru gazety.

Na czytelników czeka także garść informacji kulturalnych, inwestycyjnych i sportowych.

Miłej lektury!

Redakcja gazety.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 186

Powrót