Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gazeta Żarowska

Zdjęcie Artykułu

Nowy numer gazety 6/2020

Nowy numer Gazety Żarowskiej poświęcamy praktycznie w całości na informacje związane z epidemią koronawirusa, z którą walczy Polska i wiele innych krajów Europy.

Przypominamy mieszkańcom, że najlepszym prewencyjnym środkiem przed zakażeniem jest pozostanie w domu, do czego równie gorąco namawiamy.

Ponadto, podpowiadamy jak w tych trudnych czasach załatwić wszystkie najpilniejsze potrzeby urzędowe bez wychodzenia z domu. Nie brakuje informacji na tematy związane ze szkolnictwem i zdalnym nauczaniem w szkołach. Zamknięte do odwołania są wszystkie instytucje kultury funkcjonujące na terenie Żarowa, a także budynek Urzędu Miejskiego oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Urzędnicy pracują zdalnie, a wszystkie sprawy można załatwić drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Piszemy także o realizowanych inwestycjach. Bez żadnych zakłóceń trwają prace przy budowie kanalizacji w Mrowinach oraz rozbudowie świetlicy wiejskiej w Łażanach. Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego natomiast przystąpiła do realizacji remontu drogi powiatowej na odcinku Jaworzyna Śląska-Piotrowice Świdnickie-Żarów.

W tym numerze także relacja z sesji Rady Miejskiej. Przedstawiamy również wyniki konsultacji społecznych w sprawie utworzenia w Żarowie jednostki pomocniczej pod nazwą Osiedle Leśne.

Nie brakuje newsów sportowych, w tym informacji o zapisach na 5. Żarowskie Biegi Strefowe,

Zebraliśmy dla Państwa także praktyczne wskazówki – zalecenia w czasach epidemii.

Do gazety dołączona została ulotka przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego zawierająca zalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronowirusa ze wskazaniem do izolacji w warunkach domowych.

Oby nikt z naszych czytelników nie musiał skorzystać z tych zaleceń.

Redakcja gazety


 

Zalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronowirusa ze wskazaniem do izolacji w warunkach domowych,
plik: pdf, Rozmiar: [308.20 KB]

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 155

Powrót