Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Gmina Żarów

Zdjęcie Artykułu

Nowy rok, nowe inwestycje

O planach na nowy rok mówił burmistrz Leszek Michalak podczas tradycyjnego spotkania noworocznego, które odbyło się w czwartek, 24 stycznia 2019 roku.

Realizacja kolejnych etapów budowy kanalizacji w Mrowinach oraz budowy kanalizacji w Kalnie i Żarowie, rozbudowa świetlicy wiejskiej w Wierzbnej, przebudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Łażanach, kontynuacja remontów budynków mieszkalnych w ramach programu rewitalizacji, budowa wiaduktu nad torami, szatni sportowej, trybun oraz bieżni, zagospodarowanie terenów przy Urzędzie Miejskim i OSP Żarów wraz z ulicą Sportową, budowa drogi wraz z infrastrukturą przy ul. Rzemieślniczej w Żarowie, uzbrojenie terenów inwestycyjnych, zakup samochodu dla OSP Imbramowice, zagospodarowanie centrum miasta i powstanie ścieżki historycznej, budowa nowego przejścia podziemnego wraz z peronem, dotacje na zabytki, dofinansowanie do wymiany pieca, monitoring na wsi.

To jedne z ważniejszych zadań inwestycyjnych, które planuje się zrealizować w 2019 roku. Niektóre z nich będą kontynuowane, a jeszcze inne, z uwagi na potężne nakłady finansowe oraz liczne przygotowania, uzgodnienia i konsultacje, realizowane również w późniejszym czasie. O planach na nowy rok mówił burmistrz Leszek Michalak podczas tradycyjnego spotkania noworocznego, które odbyło się w czwartek, 24 stycznia.

To był rekordowy rok pod względem realizacji inwestycji. Począwszy od wyremontowanych dróg, chodników, wykonanych kanalizacji wodno-ściekowych na wsiach, po budowę nowych obiektów sportowo-rekreacyjnych, zrewitalizowanych budynków mieszkalnych, ścieżek rowerowych, świetlic wiejskich i zapleczy Ochotniczych Straży Pożarnych. Staraliśmy się wykorzystać każdą możliwość pozyskania dodatkowych środków zewnętrznych, czego efektem są przeprowadzone zadania, które zmieniły wizerunek naszej gminy. Zorganizowaliśmy także wiele imprez kulturalnych i uroczystości oraz wyjątkowych jubileuszy. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej nasza gmina mogła rozwijać się w każdej dziedzinie. Od poprawy infrastruktury drogowej, bezpieczeństwa mieszkańców, jak również podniesienia standardów opieki zdrowotnej czy szkolnictwa – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Spotkanie noworoczne było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Sportowe Indywidualności gminy Żarów”. Burmistrz Leszek Michalak uhonorował najlepszych sportowców, a Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przyznał nagrodę specjalną oraz tytuł „Przyjaciela Roku” Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego.

Minutą ciszy wszyscy zgromadzeni goście uczcili także pamięć zmarłego Kazimierza Bordulaka.

Wspólne spotkanie zakończył toast i życzenia noworoczne, które zgromadzonym gościom składali burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 476

Powrót