Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Gospodarka

Zdjęcie Artykułu

Remonty chodników w Mrowinach i Wierzbnej

Trwa remont kolejnych chodników na terenie gminy Żarów. Prace w tej chwili realizowane są przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach oraz przy ul. Świdnickiej w Wierzbnej.

Inwestycje finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów oraz środków funduszu sołeckiego.

– Wspólnie z mieszkańcami wsi na zebraniu wiejskich zadecydowaliśmy, aby większą część środków funduszu sołeckiego przekazanych z budżetu gminy Żarów, przeznaczyć na remont chodników. To kontynuacja prac, bowiem chodnik w pewnej części został wyremontowany również w minionym roku. Prace jeszcze się nie zakończyły, a dzięki tej inwestycji będzie nie tylko wygodniej, ale przede wszystkim bezpieczniej – mówi przewodniczący Rady Miejskiej i mieszkaniec Mrowin Roman Konieczny.

nowy chodnik w Wierzbnej

– Prace przy remoncie chodnika rozpoczęły się również w Wierzbnej. Jak co roku, wspólną decyzją mieszkańców, środki z funduszu sołeckiego, zostały przekazane na modernizację chodnika na terenie naszej wsi. Ulica Świdnicka w Wierzbnej to bardzo ruchliwa ulica, tym odcinkiem drogowym przejeżdżają nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarówki. Dlatego zależało nam, aby w tym miejscu wyremontowany został ciąg pieszy. Ważny jest komfort mieszkańców, ale jeszcze ważniejsze jest ich bezpieczeństwo – mówi mieszkanka Wierzbnej i radna Rady Miejskiej Zuzanna Urbanik.

nowy chodnik w Mrowinach

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 206

Powrót