Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Gospodarka

Zdjęcie Artykułu

Ruszyła budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie

Rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie.

W ramach inwestycji wykonana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej oraz przepompownia ścieków wraz z zasilaniem.

Finalną częścią tego zadania będzie odtworzenie zniszczonej nawierzchni drogowej.

– Jest to bardzo ważny odcinek kanalizacji w Żarowie. Ten odcinek kanalizacji przejmie wszystkie ścieki płynące ze strony Wierzbnej, Bożanowa, osiedla domków jednorodzinnych i osiedla wielorodzinnego w Żarowie. Po zrealizowaniu wszystkich prac nie będzie już dochodziło do awarii. To ostatni etap budowy kanalizacji współfinansowany przez Unię Europejską poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tym odcinkiem przy ul. Słowiańskiej kończymy już budowę kanalizacji w Łażanach, Kalnie, Mrowinach i na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Po zakończeniu prac odtworzona zostanie nawierzchnia drogowa przy ul. Słowiańskiej. Zgodnie z umową prace mają potrwać do końca stycznia – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Całkowity koszt budowy kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie wynosi 2.176.543,21 złotych. Jest to ostatni już etap prac kanalizacyjnych. W ramach dużego zadania inwestycyjnego prowadzone były prace przy budowie kanalizacji w Łażanach, Mrowinach, Kalnie oraz na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Łączna wartość zadania to koszt 29.316.533,00 złotych. Przyznane dofinansowanie całego projektu, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 159

Powrót