Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Komunikaty

Zdjęcie Artykułu

Do wygrania laptopy dla seniorów w konkursie Ministerstwa Cyfryzacji

Wielu seniorów coraz chętniej korzysta z internetu – widzą i wiedzą jak ułatwia życie. Nadal jednak sporo jest starszych osób, które z różnych powodów, obawiają się postawić pierwszy internetowy krok. Seniorzy boją się, że osoby w ich wieku nie są w stanie nauczyć się korzystania z internetu. Widzą, jak młodzi naturalnie poruszają się w cyfrowym świecie.

- Internet to nie tylko okno na świat, ale i skarbnica wiedzy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Zachęcamy seniorów, by się przełamali. Wbrew stereotypom – internet nie jest tylko dla młodych. Wręcz przeciwnie - jest niemal skrojony pod potrzeby dojrzałych osób – dodaje szef MC.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło konkurs "e-Senior potrafi”, w którym do wygrania są laptopy. Sam senior jednak nie może wziąć udziału w konkursie.

Zadanie?

Bardzo proste: napisz, czego Twój bliski senior nauczył Cię w życiu, a czego Ty chcesz nauczyć go w internecie. Musisz zmieścić się w maksymalnie 2 tysiącach znaków (bez spacji). Dołącz do tego Wasze wspólne zdjęcie (o maksymalnej wielkości 5 MB).

Kto może wziąć udział?

Każdy, nieważne ile masz lat – 15 czy 60. Możesz wygrać laptopa dla swojego dziadka, mamy albo przyjaciela lub sąsiadki. Senior musi mieć jednak ukończone 60 lat. Pamiętaj, aby w formularzu dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych podpisaną przez seniora. Uczestnicy, którzy nie mają ukończonych 18 lat muszą w formularzu dołączyć podpisaną przez rodzica lub opiekuna zgodę na udział w konkursie.

Kogo nagrodzimy?

Wybierzemy 10 najciekawszych i najbardziej kreatywnych odpowiedzi.

Jakie nagrody?

Do wygrania jest 10 laptopów, które pomogą Waszym bliskim seniorom postawić pierwsze kroki w cyfrowym świecie.

Ile trwa konkurs?

Na Wasze zgłoszenia czekamy od 28 września do 19 października do godz. 23:59.

Kiedy poznamy wyniki?

Zwycięzców ogłosimy do 4 listopada.

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/epolakpotrafi/informacje-o-konkursie

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 290

Powrót