Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Komunikaty

Zdjęcie Artykułu

Akcja zima. Służby w gotowości

Zima zaskoczyła kierowców, a synoptycy zapowiadają, że opadów śniegu możemy się spodziewać również w najbliższych dniach. Dlatego przypominamy mieszkańcom, gdzie można kierować interwencje dotyczące nieodśnieżonych dróg czy chodników.

Podobnie, jak rok temu, zimowym utrzymaniem dróg na terenie gminy Żarów zajmuje się firma RAKER Marcina Borgosza, która w drodze przetargu została wybrana do wykonywania tego zadania. Firma dysponuje dwoma pługopiaskarkami oraz koparko-ładowarką.

Na terenie gminy Żarów znajdują się drogi gminne i powiatowe. Za odśnieżanie dróg gminnych odpowiada gmina, a za odśnieżanie dróg powiatowych odpowiada Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego.

– Przypominamy również, że obowiązkiem każdego właściciela posesji jest przede wszystkim oczyszczanie chodnika ze śniegu i lodu oraz jego posypywanie materiałami uszorstniającymi, usuwanie z terenu chodnika nagromadzonego śniegu w miejsce nieutrudniające ruchu pieszych i pojazdów. W przypadku wspólnot mieszkaniowych natomiast obowiązek ten jest zazwyczaj realizowany przez firmę specjalistyczną na zlecenie zarządu lub zarządcy nieruchomości – mówi Tomasz Kuska z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Interwencje dotyczące zimowego utrzymania można zgłaszać:

 • w Urzędzie Miejskim w Żarowie, Referat Gospodarki Komunalnej i Inwestycji, tel. 74 30 67 334
  w dniach: poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godzinach 7.30 - 15.30
  oraz we wtorek 8.00 - 16.00.
 • w firmie RAKER Marcin Borgosz, tel. 723 506 558
  (po godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Żarowie).
 • Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego nr tel. 601 998 630
  (odśnieżanie dróg powiatowych na terenie gminy Żarów).

Magdalena Pawlik

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 794

Powrót