Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Komunikaty

Zdjęcie Artykułu

Kontynuujemy rewitalizację skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie

Skwer przy ul. Krasińskiego w Żarowie zmienił swój wygląd. Dzięki pracom, które zostały tutaj zrealizowane teren ten zyskał nowy wizerunek.

Jest schludnie i estetycznie, a niebawem pojawią się w tym miejscu nowe nasadzenia, postawione zostaną ławki oraz będą zainstalowane kamery monitoringu. Choć to jeszcze nie koniec wszystkich prac, już dziś można podziwiać efekt zrealizowanych inwestycji.

- W ramach przebudowy skweru przy ul. Krasińskiego w Żarowie zainstalowaliśmy nowe oświetlenie, wykonaliśmy chodnik, ciągi piesze, przebudowaliśmy miejsca parkingowe i przygotowaliśmy podłoże pod nowe nasadzenia. Wszystkie dotychczasowe prace sfinansowane zostały ze środków budżetu gminy Żarów, a ich łączny koszt wyniósł blisko 100 tysięcy złotych. Prace z zagospodarowaniem terenu jeszcze się nie zakończyły, niebawem zainstalowany zostanie nowy monitoring. Pojawią się także nowe nasadzenia, które z pewnością upiększą to miejsce – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projekt rewitalizacji skweru przygotowany został wspólnie przez Urząd Miejski w Żarowie i Fundację Inicjatywa B, a sponsorem strategicznym przedsięwzięcia jest Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów” Sp. z o.o.

Czekamy jeszcze na ostatnie już etapy rewitalizacji skweru. Dzięki zrealizowanym pracom, teren ten z pewnością stanie się dobrym miejscem do wypoczynku i spotkań mieszkańców naszego miasta. Niebawem będzie można tutaj przysiąść na nowych ławkach, poczytać książkę i zrelaksować się w otoczeniu zieleni.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 105

Powrót