Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Komunikaty

Zdjęcie Artykułu

Droga przy ul. Słowiańskiej w Żarowie z nową nawierzchnią asfaltową

Zniszczona nawierzchnia drogowa, która powstała w związku z realizowaną przy ul. Słowiańskiej budową kanalizacji oraz sieci wodociągowej, doczekała się modernizacji.

Droga, która w wyniku inwestycji uległa zniszczeniu, została wyremontowana i zyskała nową nawierzchnię asfaltową. Jednocześnie przy ul. Słowiańskiej trwają jeszcze prace związane z remontem nawierzchni chodnika i powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej.

– Prace związane z budową kanalizacji i sieci wodociągowej przy ul. Słowiańskiej w Żarowie zbliżają się już do końca. W ramach prowadzonej inwestycji została wykonana również nowa kanalizacja deszczowa, a w tej chwili trwa remont chodnika, do wykonania zostanie jeszcze uporządkowanie i zagospodarowanie terenu po drugiej stronie drogi. W związku z budową ścieżki pieszo-rowerowej ujednolicona została szerokość jezdni. Ponadto, na całej długości jezdni ułożony został najazdowy krawężnik. Po częściowym utwardzeniu pobocza kruszywem wyodrębnione zostaną również miejsca do parkowania. Parkowanie nie będzie już możliwe po stronie, gdzie powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Prace remontowe w obrębie drogi mają zakończyć się w kwietniu, natomiast do końca maja potrwa budowa ciągu pieszo-rowerowego – mówi Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Budowa kanalizacji przy ul. Słowiańskiej w Żarowie to kwota 2.176.543,21 złotych. Ta część prac jest finansowana wyłącznie ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Prace związane z remontem nawierzchni chodnika i powstaniem ścieżki pieszo-rowerowej pochłoną ponad 400 tysięcy złotych i zostaną współfinansowane z dodatkowych pieniędzy, które gmina Żarów otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.

Magdalena Pawlik

 

 

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 105

Powrót