Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Komunikaty

Zdjęcie Artykułu

Program Rodzina Zastępcza „Miłość nie do zastąpienia”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy wraz z powiatem świdnickim rozpoczęło realizację nowego programu, którego głównym założeniem jest pozyskanie nowych kandydatów do tworzenia rodzin zastępczych.

Niestety, pomimo prowadzonych od niemal 18 lat działań świdnickiego PCPR-u oraz wysokiej lokaty w wojewódzkim rankingu instytucji zajmujących się pieczą zastępczą, liczba kandydatów na rodziny zastępcze wciąż nie jest wystarczająca. W czwartek, 28 listopada w Świdnicy odbyła się konferencja prasowa inaugurująca rozpoczęcie programu Rodzina Zastępcza „Miłość nie do zastąpienia”.

– Staramy się pomóc naszym rodzinom w ich roli. Zależy nam na tym, by rodzina, w której znalazło się dziecko ofiarowała mu podobne wartości jak zdrowo funkcjonująca rodzina biologiczna – wyjaśniała dyrektor PCPR, Beata Galewska. - W tym chcemy towarzyszyć rodzinie i ją wspierać. Organizujemy pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną. Angażujemy naszych kandydatów w szkolenia i warsztaty. Pomagamy na wiele sposobów. Żadna z naszych rodzin nie jest pozostawiona sama sobie – dodała

– Dziecko jest najważniejsze, stwarzamy mu bezpieczny dom, rodzinę i opiekę do czasu uregulowania jego sytuacji prawnej. Dom, w którym jest uśmiech i radość oraz kierunek do lepszych zmian. By tego dokonać potrzebujemy pomocy osób zaangażowanych i świadomych swojej roli – mówiła Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego.

– Problem dotyczy całego kraju. Naszym zdaniem jest pokazanie chętnym do sprawowania tej ważnej funkcji, że rodzina zastępcza to rodzina jak każda inna – mówił podczas konferencji prasowej inaugurującej program, starosta świdnicki, Piotr Fedorowicz.

Ruszył już fanpage projektu, na którym zainteresowani codziennie będą znajdować informacje dotyczące rodzicielstwa zastępczego oraz poznają wyjątkowych – niezastąpionych zastępczych.

– Zaplanowano spotkania z radami pedagogicznymi oraz zainteresowanymi kandydatami. Nawiązaliśmy także współpracę z poszczególnymi gminami powiatu. To dopiero początek naszych działań o dalszych krokach będziemy Państwa informować na bieżąco – mówiła Katarzyna Dudkiewicz rzecznik prasowy programu.

Osoby już zainteresowane utworzeniem rodziny zastępczej mogą kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, tel. 74/857-45-23. Ponadto podstawowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.profesjonaliscizsercem.pl

Tekst na podstawie komunikatu prasowego

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 305

Powrót