Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Komunikaty

Zdjęcie Artykułu

Sudety 2030 w Żarowie

We wtorek, 18 lutego w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. społecznych – oświata i wychowanie, w ramach Porozumienia Sudety 2020.

Celem nadrzędnym powołania grup roboczych jest wsparcie działań porozumienia w zakresie przygotowywania dokumentów, opracowań, projektów uchwał, stanowisk, służących realizacji zadań, jakie postawili przed sobą Sygnatariusze Porozumienia Sudety 2030, aby zrealizować zapisy Strategii Rozwoju Sudety 2030. Sprawne funkcjonowanie grup roboczych i wypracowywanie konkretnych rozwiązań w zakresie tematów, jakimi się zajmują jest niezwykle ważnym dla integracji i konsolidacji sygnatariuszy porozumienia wokół wspólnych celów i zadań.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 kierowników, pracowników wydziałów oświaty i pomocy społecznej z województwa dolnośląskiego (podregion wałbrzyski i jeleniogórski), zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor GCKIS w Żarowie.

Omówione zostały najistotniejsze obszary problemowe, z jakimi gminy muszą się mierzyć w zakresie oświaty i wychowania. Opracowano wspólne postulaty, które zostaną później przedstawione na posiedzeniach wszystkich sygnatariuszy Porozumienia Sudety 2030, w celu uruchomienia wszystkich procedur, możliwych na szczeblu ministerialnym, zmierzających do poprawy warunków życia i szybszego rozwoju południowej części Dolnego Śląska.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Katarzyny Janik kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 399

Powrót