Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Koronawirus

Zdjęcie Artykułu

Wracają godziny dla seniorów

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 15 października 2020r. zostaną wprowadzone godziny dla seniorów. Taka decyzja została podjęta w związku ze znacznym przyrostem zachorowań na koronawirusa.

Godziny dla seniorów będą obowiązywać od czwartku, 15 października, co oznacza, że od tego dnia w godz. 10.00-12.00 zakupy w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach będą mogli robić wyłącznie osoby po 60 roku życia.

Ma to ograniczyć ryzyko potencjalnego zagrożenia wśród tych, którzy są najbardziej narażeni na powikłania COVID-19.

Podobna decyzja została podjęta w kwietniu 2020r., gdy wprowadzone zostały obostrzenia, w związku z pojawieniem się pandemii koronawirusa w Polsce. Zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami, w godz. 10.00-12.00 w sklepach, zakupy mogły robić wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Godziny dla seniorów zostały zlikwidowane 4 maja, wraz z rozpoczęciem drugiego etapu odmrażania gospodarki.

Projekt rozporządzenia, który reguluje tę kwestię, nie został jeszcze opublikowany. Zgodnie z zapowiedziami premiera, rozwiązanie to ma obowiązywać od 15 października. Godziny dla seniorów mają dotyczyć osób po 60 roku życia.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 310

Powrót