Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Koronawirus

Zdjęcie Artykułu

Rejestracja oraz transport na szczepienia

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień 15 stycznia 2021r. rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.

Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. 15 stycznia 2021r. uruchomiony zostanie także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia. Taki wniosek będzie można wypełnić za pośrednictwem strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

W jaki sposób się zarejestrować?

  • Zapisy na szczepienia prowadzone będą za pośrednictwem infolinii 989. Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  • Przez Internetowe Konto Pacjenta. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ: 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni. Profil Zaufany można także założyć przez internet na stronie https://pz.gov.pl  i potwierdzić w Urzędzie Miejskim w Żarowie.
  • Bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień. Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Szczepienia przeciw COVID-19 w Żarowie

Na terenie gminy Żarów punkt szczepień będzie zorganizowany w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Medicus” przy ul. Armii Krajowej 56. Aby ułatwić seniorom dojazd do punktu szczepień gmina zorganizuje bezpłatny transport dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

Kto będzie mógł skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienia?

  • osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

O 15 stycznia 2021r. uruchamiamy również specjalną infolinię pod nr tel. 74 30 67 367 dla osób zainteresowanych skorzystaniem z bezpłatnego transportu do punktu szczepień. Infolinia dedykowana jest seniorom i osobom niepełnosprawnym o ograniczonej mobilności.
Aktywna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00. Obsługiwać ją będzie pracownik Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Informacje na temat szczepień dostępne są: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 659

Powrót