Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Koronawirus

Zdjęcie Artykułu

Wsparcie dla świdnickiego pogotowia

1 kwietnia do Urzędu Miejskiego w Żarowie wpłynęła prośba Dyrektora Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy o udzielenie wsparcia w zakresie zakupu środków ochrony indywidualnej dla pracowników oraz środków dezynfekujących.

Burmistrz Leszek Michalak podjął decyzję o przekazaniu z budżetu Gminy Żarów pomocy finansowej w wysokości 10.000 złotych na zakup najbardziej obecnie potrzebnych środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych pogotowia w Świdnicy.

– Z uwagi na trudną sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 nieustannie występuje konieczność udzielania pomocy ratunkowej na rzecz mieszkańców naszego regionu w stanie podwyższonej gotowości, związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym również mieszkańców gminy Żarów. Wiąże się to z narażeniem zdrowia i życia każdego dnia przez pracowników Pogotowia. Mam świadomość, że środki te nie są wystarczające, by pokryć całość potrzeb pracowników medycznych, ale choć tak możemy podziękować Państwu za niezwykle ciężką pracę, którą wykonujecie dla nas wszystkich – napisał w piśmie do Pogotowia Leszek Michalak burmistrz Żarowa.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 1250

Powrót