Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Place zabaw znów otwarte

Od dziś można już korzystać z placów zabaw na terenie gminy Żarów. Aktualnie nie ma jeszcze wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących funkcjonowania i dezynfekcji tych miejsc.

– Korzystając z placu zabaw należy stosować się do ogólnych zaleceń wydanych w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Pamiętajmy, że jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie. Mając na uwadze troskę o naszych najbliższych, należy zachować szczególną ostrożność i w dalszym ciągu minimalizować ryzyko rozprzestrzenia się wirusa – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Jednocześnie apelujemy do rodziców o odpowiedzialne zachowanie, które pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno dla ich dzieci, jak i pozostałych. W przypadku dużej liczby już przebywających na terenie placu, najlepiej wybrać inną lokalizację na wypoczynek i zabawę. Zaleca się także dezynfekcję rąk dzieci i dorosłych przy wejściu i wyjściu z placu.

Jednocześnie należy pamiętać o utrzymaniu około 2-metrowego dystansu, a jeśli nie ma takiej możliwości, to o zasłanianiu nosa i ust, zarówno przez dorosłych, jak i dzieci powyżej 4. roku życia. Dlatego liczymy na zdrowy rozsądek i apelujemy do rodziców i opiekunów: miejcie pieczę nad swoimi pociechami!

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 834

Powrót