Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Start projektu Lokalna kartka 1.0

Fundacja Inicjatywa B zaprasza mieszkańców Gminy Żarów do wspólnego świętowania w ramach: Start projektu Lokalna kartka 1.0

Ideą projektu Lokalna kartka 1.0 jest promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów. Za pomocą nieszablonowych technik animacyjnych oraz nowatorskich narzędzi, we współpracy z partnerami projektu oraz lokalną społecznością został stworzony autorski „Kalendarz Świąt Lokalnych” zawierający (wliczając w to rok przestępny) 366 elektronicznych wpisów funkcjonujących w formie internetowych kartek.

Zapomniane wydarzenia, nieistniejące obiekty i miejsca oraz ciekawe osobowości zostały krótko opisane, aby przedstawiać je codziennie w formie wizualnego komunikatu przybliżającego przeszłość i pamięć mieszkańców Gminy. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w programie: Kultura w sieci.

Już 31 lipca zostanie opublikowany „Kalendarz Świąt Lokalnych”, który codziennie dostarczy mieszkańcom Gminy Żarów nowych informacji na temat istniejących i nieistniejących miejsc, lokalnej historii i kultury oraz ciekawych osobistości. Od końca lipca każdy dzień będzie powodem do lokalnego świętowania!

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w programie: Kultura w sieci.

Szczegółowe informacje można znaleźć na:http://inicjatywab.pl/lokalna-kartka-1-0/ oraz na www.lokalnakartka.pl

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 121

Powrót