Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Warsztaty komiksu w żarowskim GCKiS

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie rusza z realizacją pierwszej inicjatywy w ramach projektu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.

W najbliższy piątek, 25 września odbędą się warsztaty komiksu, które poprowadzi Karolina Salwowska absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu ze specjalnością renowacja elementów architektury.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 16:30 w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Kolejne zajęcia będą miały miejsce w każdy piątek o tej samej godzinie. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci (od 13 roku życia), młodzież i dorośli (ilość miejsc ograniczona). Warsztaty potrwają od września do listopada, zapisać można się już teraz. Zgłoszenia pod adresem mailowym: komikszarow@gmail.com

Zajęcia polegać będą na nauce podstaw tworzenia komiksów i kreacji bohatera literackiego. Uczestnicy zajęć poznają podstawy rysunku postaci, martwej natury i kompozycji przestrzeni. Poznają również zasady kreowania fabuły i postaci literackiej. Warsztaty poprowadzi autorka inicjatywy Karolina Salwowska, mieszkanka Żarowa.

W ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne zrealizowane zostaną cztery inicjatywy mieszkańców. Dzięki wsparciu, które Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymało z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ zrealizowane zostaną: warsztaty komiksu i tworzenia bohaterów literackich, projekt "Nie święci garnki lepią", "Wczoraj i dziś - Mrowiny w obiektywie", budowa ekohoteli dla owadów.

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 85

Powrót