Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Narodowe Święto Niepodległości

Pandemia koronawirusa spowodowała, że tegoroczne Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy inaczej niż zwykle.

Nie było oficjalnej uroczystości, a jedynie uczestnictwo we mszy św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej. Wieńce pod Pomnikiem, w imieniu wszystkich mieszkańców złożyli burmistrz Leszek Michalak oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Iwona Nieradka.

11 listopada w Żarowie

– Nie mogliśmy świętować tak jak w latach ubiegłych, mimo wszystko cieszymy się i oddajemy hołd wszystkim bohaterom, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. W intencji Ojczyzny modliliśmy się na mszy świętej w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Złożyliśmy także kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy kontynuują wspólną tradycję świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówił burmistrz Leszek Michalak.

11 listopada w Żarowie

W obchodach Święta Odzyskania Niepodległości każdy z nas mógł uczestniczyć indywidualnie i symbolicznie poprzez chwilę zadumy oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Swój patriotyzm i przywiązanie do barw narodowych mieszkańcy wyrazili również poprzez wieszanie flag państwowych na domach czy balkonach.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 231

Powrót