Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

20. edycja Szlachetnej Paczki

Ruszyła 20. edycja Szlachetnej Paczki. Każdy z nas może przyłączyć się do akcji i wybrać rodzinę, której zrobi prezent.

Aby zostać darczyńcą i przygotować paczkę, wystarczy wybrać rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. Wśród rodzin znajdują się także rodziny z terenu powiatu świdnickiego.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne.

 logo Szlachetna Paczka

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

W 2019 roku dzięki wspólnej zbiórce i hojności darczyńców udało się obdarować 8 rodzin z terenu gminy Żarów. Trafiły do nich paczki z zapasami żywności, środkami czystości czy opału na zimę. Akcja zakończyła się sukcesem, zwłaszcza, że do działań projektu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 166

Powrót