Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Święty Mikołaj przyjechał do Pożarzyska wozem strażackim

Wprawdzie nie na saniach, które byłyby zaprzężone w renifery, a na sygnale wozem strażackim. W tym roku Święty Mikołaj przyjechał do najmłodszych mieszkańców Pożarzyska innym środkiem transportu, ale mimo to, nie zapomniał o prezentach i obdarował wszystkie dzieci.

– Z powodu braku śniegu nasz gość podróżował wozem strażackim z OSP Pożarzysko, odwiedził wszystkie dzieci i obdarował słodkimi podarunkami. Nasze pociechy przywitały Mikołaja kolędami i wierszykami, śpiewanymi i recytowanymi przed swoimi domami. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w tym roku nie odbyła się zabawa choinkowa na świetlicy wiejskiej w Pożarzysku. Środki finansowe na zakup paczek dla dzieci pochodziły z funduszu sołeckiego i środków własnych sołectwa Pożarzysko – mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Świąteczny nastrój czuć już wszędzie. W Pożarzysku, na niedawno zagospodarowanym skwerku, stanęła choinka ozdobiona bombkami i kolorowymi światełkami.

– Dziękujemy za pomoc przy realizacji tego pomysłu radnej Joannie Kaczorowskiej, Krzysztofowi Kołodziej i Nadleśnictwu Świdnica – dopowiada sołtys Łukasz Brańka.

Oprac. Magdalena Pawlik

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 480

Powrót