Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków. Sfotografujcie swoje dzieła i prześlijcie zdjęcia

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza konkurs „Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków”. Jeśli wykonujecie własnoręcznie Palmy Wielkanocne, sfotografujcie je i zdjęcie wyślijcie do nas.

Czekamy także na fotografię wypełnionych i ozdobionych koszyczków, przygotowanych do święcenia. Podzielcie się z nami efektami Waszej pracy. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

Zarówno tworzenie palm, jak i przygotowywanie do święcenia pokarmów są obecne w naszym kraju praktycznie od początków chrześcijaństwa. W tym roku po raz kolejny Święta Wielkanocne będą nieco inne niż zwykle. Wciąż będzie nam towarzyszył lęk o zdrowie własne i najbliższych osób. Warto jednak pamiętać, że Wielkanoc to czas odrodzenia, nowej nadziei i zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią. Tym bardziej więc w tych trudnych czasach warto kultywować stare tradycje. Zachęcamy Was do pogłębiania wiedzy na temat symboliki palm i pokarmów wielkanocnych i do udziału w naszym konkursie. A może macie jakieś lokalne lub rodzinne tradycje związane z robieniem palm i przygotowywaniem koszyczków? Zdjęcia przyjmowane będą do 9 kwietnia 2021r.

Zgłoszenia według zasad opisanych w regulaminie można nadsyłać na adres: konkursy.promocja@nikidw.edu.pl

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony internetowej: https://nikidw.edu.pl/2021/03/18/konkurs-swiateczny-wielkanocna-rewia-palm-i-koszyczkow/

konkurs wielkanocny

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 74

Powrót