Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Gra terenowa „Na szlaku historii” – weź udział

Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Żarowska Izba Historyczna zapraszają do udziału w grze terenowej "Na szlaku historii - Gmina Żarów".

Zabawa startuje 1 maja i trwa do 16 maja 2021 roku. Gra terenowa "Na szlaku historii" łączy w sobie aspekty historyczne, edukacyjne i poznawcze. Dla jej uczestników przygotowanych zostało 10 pytań. Do dwóch z nich dołączone zostały ilustracje. Zadaniem dla osób biorących udział w grze jest w pierwszej kolejności odnalezienie odpowiednich miejsc położonych na obszarze gminy Żarów. Następnie odczytanie napisów lub znaków umieszczonych na różnych budowlach i obiektach architektury. Odpowiednia ich interpretacja jest niezbędna do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie.

– Gra terenowa "Na szlaku historii" to znakomita forma aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz okazja do poznania ciekawych miejsc i zabytków w gminie Żarów. Na stronach internetowych Organizatorów w czwartek, 29 kwietnia o godzinie 12.00 został opublikowany PDF z zadaniami, które należy rozwiązać, a następnie arkusze z odpowiedziami dostarczyć do siedziby Organizatora. Wydrukowane arkusze z zadaniami będą również czekały na Was w siedzibie GCKiS ul. Piastowska 10a, Żarów – czytamy na stronie internetowej organizatorów wydarzenia.

plakat Na szlaku historii

Pięćdziesiąt pierwszych osób, które poprawnie rozwiąże zadania otrzyma od GCKiS nagrodę. O czasie i sposobie rozwiązania zadań decyduje każdy uczestnik. Regulamin dostępny od 29 kwietnia na stronach internetowych Żarowskiej Izby Historycznej i Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie: http://www.centrum.zarow.pl/index.php/sport-newsy/1725-gra-terenowa-wez-udzial  

 

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 96

Powrót