Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Ferie w Bibliotece na półmetku

Dotarliśmy do połowy ferii. Od samego początku zajęcia w bibliotece cieszą się dużym powodzeniem, chętnych do wspólnej zabawy nie brakuje.

Motywem przewodnim w tym roku jest promowanie wśród dzieci gier planszowych. Rozwijają one pamięć, koncentrację, uczą logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji i dobrze wpływają na kontakt z rówieśnikami.

– Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Nasze gry cieszą się dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie się angażują i uczą nowych zasad, rozwijają swoje zdolności, ale przede wszystkim dobrze bawią. Codziennie uczestniczą w zajęciach plastycznych. Do tej pory przygotowaliśmy już bajkowe postaci, zimowe pejzaże, ozdobne śnieżynki i maski karnawałowe. Prace powstają przy zastosowaniu różnych technik, aby codziennie dzieci mogły spróbować swoich sił w innej technice. Quizy muzyczne, kalambury, pogawędki tematyczne, wspólne oglądanie bajek, zabawy zespołowe, łamańce językowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo cieszymy się z tak z dużej frekwencji. Wszystkich chętnych, którzy nudzą się w domu zapraszamy do wspólnej zabawy – mówiła Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Ferie wciąż jeszcze trwają, dlatego warto skorzystać z atrakcyjnej oferty zajęć biblioteki i innych żarowskich instytucji.

Oprac. Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 239

Powrót