Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Zdolni matematycy

Uczniowie wszystkich szkół podstawowych z gminy Żarów wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Matematyczny Lider”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Trzyosobowe drużyny, reprezentujące szkoły w Zastrużu, Żarowie, Imbramowicach oraz Mrowinach rywalizowały o miano lidera matematyki. Uczestnicy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami. Zadania polegały na wykazaniu się znajomością tabliczki mnożenia, umiejętnością spostrzegania, a przede wszystkim umiejętnością opanowania nerwów. Nie wszyscy radzili sobie z tym doskonale. Najważniejsze jednak jest to, że każdy z uczestników wyraził zadowolenie z formy konkursu, rodzaju zadań i samej atmosfery, która panowała w szkole w Mrowinach. Sam konkurs był również okazją do integracji nauczycieli matematyki uczących w szkołach gminy Żarów.

Najlepszą drużyną matematyczną okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Żarowie, wyprzedziła swoich rówieśników z Zastruża oraz Imbramowic. Czwarte miejsce przypadło gospodarzom. Wszyscy otrzymali zestaw upominków ufundowanych przez Gminę Jaworzyna Śląska oraz Gminę Żarów. Mamy nadzieję, że spotkamy się na podobnym konkursie już za rok.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 272

Powrót