Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Festiwal Origami 2019

Po raz siódmy Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Origami. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować prace pn. „Cztery żywioły”.

W zespole jurorskim zasiadał m.in. Adam Szewczyk – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Origami oraz instruktor origami. Pod okiem Pana Adama odbyły się również warsztaty origami dla wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił w pięknym składaniu papieru. Nie łatwą sztukę składania papieru wspólnie z dziećmi – uczestnikami warsztatów próbowali także opanować prezes firmy Daicel Safety Systems Europe Atsushi Hatomoto oraz zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki.

Nagrody w VII edycji Festiwalu Origami „Cztery żywiołowe” ufundowała firma DAICEL Safety Systems Europe Sp. z o.o. oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Jury w składzie: Adam Szewczyk, Anna Suchodolska, Elżbieta Kulas w dniu 12 kwietnia 2019 r. dokonało oceny prac:

Kategoria I – szkoły podstawowe kl. 0-III:

  • III. Wyróżnienie Aleksandra Kupczyk – SP Żarów
  • II. Wyróżnienie Natalia Haraszczuk – SP Żarów
  • I. Wyróżnienie Marcin Pęder – SP nr 14 w Kaliszu
  • III. Miejsce Lena Momot – SP Żarów
  • II. Miejsce Julia Król – Świetlica SP nr 15 w Przemyślu
  • I. Miejsce Natalia Momot – SP Żarów

Kategoria II a – szkoły podstawowe - kl. IV-VI – origami klasyczne

  • II Wyróżnienie Martyna Mazur – Świetlica SP nr 15 w Przemyślu
  • I Wyróżnienie Nikola Nadolska – SZS nr 1 w Chełmku
  • III. Miejsce Weronika Komaniecka – SP w Żarowie
  • II. Miejsce Pola Syska – SZS nr 1 w Chełmku
  • I. Miejsce Maja Woińska – Świetlica SP nr 15 w Przemyślu

Kategoria II b – szkoły podstawowe - kl. IV-VI – origami modułowe

  • III Wyróżnienie Aleksandra Wanat – SP nr 1 w Szczebrzeszynie
  • II Wyróżnienie Joanna Wanat – SP nr 1 w Szczebrzeszynie
  • I Wyróżnienie Anna Szczerba – SP nr 14 w Kaliszu
  • III. Miejsce Arleta Chwiejczak – SP w Michałowie
  • II. Miejsce Jagoda Mączka – SP w Michałowie
  • I. Miejsce Aleksandra Pęder – SP nr 14 w Kaliszu

Kategoria II c – szkoły podstawowe - kl. IV-VI – origami 3D

  • I Wyróżnienie Nadia Staniszewska – SP nr 3 w Mogilnie
  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce nie przyznano
  • I. Miejsce Aleksandra Pęder – SP nr 14 w Kaliszu

Kategoria III a – szkoły podstawowe kl. VII-VIII i gimnazjaliści – origami klasyczne

  • III. Miejsce Jakub Komaniecki SP w Żarowie
  • II. Miejsce Olaf Markowski – SP nr 1 w Sopocie
  • I. Miejsce Piotr Markowski – ZS nr 1 w Sopocie

Kategoria III b – szkoły podstawowe kl. VII-VIII i gimnazjaliści – origami modułowe

  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce Weronika Sak – SP w Sułowie
  • I. Miejsce Wiktoria Tyszko – SP w Sułowie

Kategoria III c – szkoły podstawowe kl. VII-VIII i gimnazjaliści – 3D

  • II Wyróżnienie Carmen Krause – PSP w Biadaczu
  • I Wyróżnienie Aleksandra Chrobak – Gim. we Frysztaku
  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce nie przyznano
  • I. Miejsce nie przyznano

Kategoria IV a – szkoły ponadgimnazjalne – origami klasyczne

  • I Wyróżnienie Jakub Kwinta – III LO w Kaliszu
  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce nie przyznano
  • I. Miejsce Michał Cisowski - Moszczenica

Kategoria IV b – szkoły ponadgimnazjalne – origami modułowe

  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce Magdalena Gołębiowska – III LO w Kaliszu
  • I. Miejsce Michał Pancewicz – III LO w Kaliszu

Kategoria IV c – szkoły ponadgimnazjalne – origami 3D

  • Nie wpłynęły prace

Kategoria V a – osoby dorosłe – origami klasyczne

  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce Jacek Multan – Łosiów
  • I. Miejsce Damian Malicki - Płońsk

Kategoria V b – osoby dorosłe – origami modułowe

  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce Babiuch Beata - Chełmek
  • I. Miejsce Dariusz Krowiński – Strzelce Opolskie

Kategoria V c – osoby dorosłe – origami 3D

  • I Wyróżnienie Agata Sukiennik - Zgierz
  • III. Miejsce nie przyznano
  • II. Miejsce nie przyznano
  • I. Miejsce Jolanta Wolska - Piszkawa

Open Żarów (nagroda publiczności)

  • Jakub Komaniecki – SP Żarów

Licencja Creative Commons

Tekst i zdjęcia publikowane na stronie gminy Żarów i Urzędu Miejskiego w Żarowie
są dostępne na licencji Creative Commons (CC BY-NC-ND 4.0)
Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
.
Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 270

Powrót