Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Wernisaż wystawy „Kwiaty Narodów”

Żarowska Izba Historyczna serdecznie zaprasza w dniach od 19 czerwca do 10 lipca 2019 roku na wystawę prac Alicji Skwierczyńskiej „Kwiaty Narodów”.

Autorka wystawy jest absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy.

Jak sama mówi – Rysowaniem interesuję się od 5 roku życia. Głównie rysowaniem przy użyciu pastel suchych, kredek akwarelowych. Od 2016 roku tworzę grafiki komputerowe, które III Liceum miało przyjemność wystawiać w szkole. Również od 2 lat interesuję się makijażem, a także śpiewaniem. Co do tematyki prac, skupiam się głównie na portretach, jednakże lubię je wzbogacać różnymi elementami takimi jak np. biżuterią, kwiatami. W moich grafikach istotnym elementem jest kolorystyka, która musi być w każdej kontrastująca. Moim ulubionym rodzajem tworzenia grafik jest lineart, który tworzy obraz za pomocą linii dodając kolorowe plamy, aby stworzyć spójny obraz. Dlatego też prace prezentowane na wystawie pt. „Kwiaty Narodów” wykonane są w ten sposób.

Wernisaż wystawy „Kwiaty Narodów” odbędzie się 19 czerwca 2019 roku o godz. 17:00 w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3.

Zapraszamy.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 55

Powrót