Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Zagłosuj w sklepie Tesco na projekt „Święto Dyni”

Projekt „Święto Dyni”, który organizowany jest w Wierzbnej przeszedł do kolejnego etapu Programu „Decydujesz, pomagamy”. To dopiero połowa sukcesu.

Teraz wszystko w rękach naszych mieszkańców, którzy mogą zagłosować na projekt w sieciach sklepu Tesco.

Zachęcamy Żarowian, ale także miłośników potraw wszelakich z dyni, mieszkańców wsi Wierzbna i nie tylko, bo wiemy doskonale, że na październikowe Święto dyni do Wierzbnej zjeżdżają się goście z całego Dolnego Śląska, do głosowania na ten projekt – czytamy na Facebooku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Gdzie i jak głosować?

Głosowanie w sklepach TESCO rusza 17 czerwca i potrwa do 14 lipca 2019r. W tych dniach klienci Tesco za każdy dokonane zakupy otrzymują żeton uprawniający do głosowania. W każdym sklepie znajdują się specjalne urny do głosowania na trzy lokalne projekty. Klienci, wrzucając żeton do odpowiedniej przegrody, decydują o tym, kto otrzyma grant za I, II i III miejsce w danym mikroregionie.

Na projekt „Święto Dyni” można głosować w następujących sklepach TESCO:

  • Żarów Bolesława Chrobrego 3
  • Świdnica Strzegomska 2
  • Dzierżoniów Świdnicka 71
  • Jawor Poniatowskiego 17

Tegoroczna edycja Święta Dyni w Wierzbnej odbędzie się 12 października 2019 roku.

Projekt „Święto Dyni w Wierzbnej” będzie obejmował malowanie dyni przez najmłodszych, sadzenie krokusów, konkursy na najcięższą dynię, na najsmaczniejszą zupę z dyni, dyniowe przebranie, stoiska ze zdrową żywnością, warsztaty rękodzielnicze. Dla najmłodszych przygotowane zostaną liczne atrakcje, warsztaty plastyczne, wycieczka z archeologiem po historycznej części Wierzbnej, a dla dorosłych feeria dyniowych smaków.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 54

Powrót