Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Kampania „Mała książka – Wielki Człowiek”

Biblioteka w Żarowie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”, której celem jest zachęcenie rodziców do czytania z dziećmi i wizyty w bibliotece.

Cały projekt kierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2013-2016, które podczas pierwszej wizyty w bibliotece otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

Każde dziecko urodzone w latach 2013-2016, które począwszy od 1 września 2019r. odwiedzi lub zapisze się do biblioteki otrzyma Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzą: książka „Pierwsze czytanki dla...”, poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Zapraszamy do naszej biblioteki – mówi Katarzyna Baryliszyn z żarowskiej biblioteki.

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki, patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na: http://wielki-czlowiek.pl

 

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 436

Powrót