Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Dzień Edukacji Narodowej

Dyrektorzy szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest gmina Żarów odebrali od burmistrza Leszka Michalaka oraz zastępcy burmistrza Przemysława Sikory podziękowania za zaangażowanie, troskę, trud nauki, cierpliwość i wsparcie.

Dzień 14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej to szczególna data dla wszystkich nauczycieli. Wówczas głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Odpowiedzialność za wychowanie i kształtowanie osobowości młodego człowieka spoczywa na różnych podmiotach, a w szczególności, a może przede wszystkim na rodzinie, w której się wychowuje. Wśród tych podmiotów bardzo ważne miejsce zajmuje szkoła i nauczyciel, od którego w ogromnej mierze zależy czy wchodzący w dorosłe życie młodzi ludzie będą umieli odnosić sukcesy i cieszyć się ze swoich osiągnięć.

– Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, pracownikom oświaty składamy serdeczne podziękowania za ich wychowawczy i dydaktyczny trud. Życzymy Państwu, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga i wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję i radość – składali życzenia nauczycielom burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Listy gratulacyjne otrzymały Helena Słowik (dyrektor SP Żarów), Barbara Nowak (dyrektor SP Mrowiny), Krystyna Waliszak (dyrektor SP Imbramowice) i Elżbieta Wierzyk (dyrektor Bajkowego Przedszkola i Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina").

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 564

Powrót