Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Patriotyczna Wieczornica w SP Mrowiny

Uroczystą mszą świętą w czwartek, 21 listopada rozpoczęła się Patriotyczna Wieczornica, której organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach.

Okazją do obchodów był dzień patrona oraz 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć występy uczniów szkoły oraz przyjrzeć się bliżej życiu Anny Jenke.

– Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrowinach otrzymali piękny wzór do naśladowania. Mogą się uczyć od swojej patronki patriotyzmu, miłości do Ojczyzny i własnego narodu, wrażliwości i empatii. Wyrazem tego może być solidna praca, zamiłowanie do nauki, uczciwość, a jednocześnie skromność, koleżeńska pomoc, a także wrażliwość na problemy innych ludzi – mówiła w trakcie uroczystości Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Dlatego dużą część uroczystości uczniowie poświęcili osobie patronki szkoły Annie Jenke.

– Osoba patronki jest autorytetem dla całej społeczności szkolnej. Swoją postawą pokazywała, że warto żyć dla innych, a szlachetne marzenia warto realizować mimo trudu i poświęcenia. Zachęcała również uczniów do odkrywania siebie, swoich zdolności, a także potencjału, jaki drzemie w uczącej się wspólnocie. Motywowała młodego człowieka do szukania swoich pasji i miejsca w społeczeństwie, aby był dumny z siebie, tak, jak dziś dumny jest z patrona swojej szkoły – mówiła Małgorzata Wojtusiak ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

Podczas Wieczornicy szkoła uczciła również 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego w zaprezentowanym programie artystycznym, mogliśmy usłyszeć patriotyczne utwory literackie i muzyczne oraz wiersze patriotyczne. Występy zostały uatrakcyjnione tańcem z szarfami i flagami w barwach narodowych. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Anna Jenke – dziewczyna, która kochała Ojczyznę”. Szkoła wyróżniła również ucznia Kubę Kowalczyka, który zakwalifikował się do powiatowego etapu konkursu Zdolny Ślązaczek.

Oprac. Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 561

Powrót