Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawienia się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Tak pozostało do dnia dzisiejszego. Tradycyjnie, jak każdego roku najmłodsi mieszkańcy naszej gminy świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji okolicznościowe imprezy zostały zorganizowane we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Żarów.

Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia na sportowo. Nauczyciele oraz wychowawcy przedszkola zadbali, aby ten dzień był okazją do wspólnej zabawy.

– Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, „ocierają łzy”, pomagają zasypiać. Nasze przedszkolaki o tym dobrze wiedzą. W tym roku Bajkowe Przedszkole w Żarowie postawiło na sport, dlatego przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków nie tylko zabawy, ale również turniej sportowy, podczas którego dzieci brały udział w wielu konkurencjach, oczywiście wspólnie ze swoimi misiami – mówiła Beata Pis z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola nie tylko chętnie uczestniczyły w sportowym turnieju, ale również zachęcały swoje drużyny do sportowej rywalizacji.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 348

Powrót