Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Pracownia przyrodnicza w SP Mrowiny wyposażona w nowy sprzęt

Pracownia przedmiotów przyrodniczych w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach została wyposażona w pomoce naukowe, które umożliwią realizację podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych, takich jak: biologia, geografia, fizyka i chemia oraz pozwolą młodym ludziom nabywać wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Zakup pomocy naukowych był możliwy dzięki przyznanej ministerialnej subwencji z rezerwy oświatowej na wyposażenie pracowni przyrodniczej w kwocie 74.375,00 złotych.

- Budowa narządów ciała, wszelakie procesy chemiczne i fizyczne, układ słoneczny czy pogoda, mapa dla uczniów nie są już żadną zagadką. Zakupione pomoce naukowe są wykorzystywane prawie na każdej lekcji z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Nauka dzięki nim staje się łatwiejsza, a uczniom łatwiej jest zapamiętać często skomplikowane zjawiska czy budowę różnych komórek oraz organizmów. Szkoła zakupiła także 6 robotów Photon, dzięki którym programowanie nie ma już tajemnic, ale przede wszystkim podczas pracy z nimi jest dużo zabawy – mówi Małgorzata Wojtusiak ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 689

Powrót