Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości - Kultura i oświata

Zdjęcie Artykułu

Zbieramy górę grosza dla chorej Tosi

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy oraz Bajkowego Przedszkola w Żarowie przy wsparciu organizacyjnym Pani Pauliny Denker-Jarosz zaangażowali się w zbiórkę góry grosza, które zostaną przekazane na leczenie chorej Tosi z Oleśnicy.

Pojemniki na grosze wystawione zostały w Szkole Podstawowej przy ul. 1 Maja oraz Piastowskiej 10 i Bajkowym Przedszkolu przy ul. Łokietka 14 w Żarowie. Tam można wrzucać monety.

– Kilkumiesięczna dziewczynka Tosia walczy o życie. Postanowiliśmy się zaangażować w akcję charytatywną i przekazać małą cegiełkę na leczenie chorej dziewczynki. Tosia nie jest mieszkanką naszej gminy, ale wspólnie chcemy jej pomóc. Pojedyncze grosiki mają niewielką wartość, ale gdy się je zbierze, powstaje duża góra grosza. Zachęcam, aby wrzucać grosze do przygotowanych pojemników, to bardzo szlachetna akcja – mówi Paulina Denker-Jarosz pomysłodawczyni całej akcji.

Tosia to sześciomiesięczna mieszkanka Oleśnicy, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Ratunkiem jest nowa, innowacyjna terapia genowa, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych. Leczenie kosztuje jednak niewyobrażalną kwotę – ponad 9 milionów złotych.

Zbiórka na rzecz chorej Tosi jest zweryfikowana przez Fundację Siepomaga.

Więcej informacji o zbiórce na leczenie chorej dziewczynki można znaleźć tutaj: https://www.siepomaga.pl/tosia

 

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 705

Powrót