Wiadomości: Ochrona środowiska

Usuwanie azbestu z posesji mieszkańców

Opublikowano: 13-08-2020
Zakończyły się prace związane z usuwaniem odpadów zawierających azbest z posesji mieszkańców na terenie gminy Żarów.

Na realizację prac demontażowych, transport i utylizację azbestu gmina Żarów otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Zgodnie z umową podpisaną z firmą Logistyka Odpadów Sp. z o.o. z Katowic, azbest został odebrany z 11 posesji zlokalizowanych na terenie gminy Żarów.

– Środki finansowe, które gmina Żarów otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zostały przeznaczone na realizację programu usuwania materiałów azbestowych w tym roku. Program będzie kontynuowany także w 2021 roku, będziemy składać kolejny wniosek na dofinansowanie tych prac. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o środowisko i zdrowie mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję o realizacji tego programu w naszej gminie – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Dzięki realizacji programu demontaż i usuwanie azbestu były dla właścicieli nieruchomości nieodpłatne.

Magdalena Pawlik