Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Ochrona środowiska

Zdjęcie Artykułu

Wspólne sadzenie drzew z żarowskim Electroluxem

Opublikowano: 16-10-2019
Zielony skwer przy basenie na żarowskim osiedlu wzbogacił się o kilka nowych drzewek.

Firma Electrolux z Żarowa na pamiątkę 100-rocznicy istnienia firmy podarowała 100 sadzonek drzewek.

Część z nich przedstawiciele żarowskiego Electroluxu rozdali mieszkańcom podczas tegorocznego Święta Dyni, a część zostało posadzonych w Wierzbnej przez przedstawicieli Electroluxu, Urzędu Miejskiego w Żarowie, radnych Rady Miejskiej, strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, a także mieszkańców wsi.

Razem z pracownikami żarowskiej firmy Electrolux Poland we wtorek, 16 października rękawice i łopaty w ręce wzięli także włodarze gminy burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Biblioteki i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie, aby zasadzić nowe drzewka w tej części naszego miasta. We wspólnej akcji sadzenia drzewek uczestniczyła także młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie wraz z nauczycielami oraz dyrektor szkoły Heleną Słowik. Dla najmłodszych była to praktyczna lekcji ekologii.

– W tym roku firma Electrolux obchodzi 100-lecie swojego istnienia, dlatego na pamiątkę tego wydarzenia rozdaliśmy 100 drzewek na 100-lecie istnienia Electrolux. Drzewka wspólnie posadziliśmy w Wierzbnej na Święcie Dyni, a dziś również w Żarowie – mówiła Natalia Majcherek z Electrolux Poland w Żarowie.

Dzięki wspólnemu sadzeniu drzew czy krzewów możemy zaangażować się w tworzenie i adaptację przestrzeni miejskiej. Razem możemy kształtować tereny zieleni znajdujące się w pobliżu naszych mieszkań, pracy czy szkoły. Troska o środowisko jest dla nas bardzo istotna, bo im bardziej zielone są nasze ulice, tym przyjemniej mieszka nam się na co dzień.

Dziękujemy firmie Electrolux Poland z Żarowa za sadzonki drzewek.

Magdalena Pawlik

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 790

Powrót