Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Ochrona środowiska

Zdjęcie Artykułu

Nie wyrzucaj śmieci, oddaj za darmo do PSZOK

Opublikowano: 28-10-2019
Pomimo wielu apeli oraz informacji na temat segregowania śmieci czy funkcjonowania na terenie Żarowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, wciąż wielu mieszkańców podrzuca odpady w różne miejsca.

Takich przykładów jest bardzo dużo. W ostatnich dniach zlokalizowane zostały kolejne miejsca, gdzie nielegalnie podrzucono śmieci. Przypominamy, że miasto jest monitorowane, zamontowane są także fotopułapki. Dlatego wszystkie takie sytuacje będą zgłaszane na policję.

- Niestety wywożenie do lasów bądź w inne części miasta czy gminy śmieci to zjawisko dość częste. Ostatnio otrzymaliśmy zgłoszenie o zalegających śmieciach na terenie dawnej Silesii, a także przy wjeździe na ogrodzoną działkę u zbiegu ulic Krasińskiego i Hutniczej. W tych miejscach podrzucane zostały głównie odpady poremontowe i gabaryty. Informujemy, że miejsca te zostały objęte monitoringiem i każdy przypadek podrzucania śmieci będzie zgłaszany na Komisariat Policji w Żarowie. Przypominamy, że takie odpady można bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, który funkcjonuje na terenie Żarowa - mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przypominamy, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany jest przy ul. Armii Krajowej 34 w Żarowie. Z punktu przystosowanego do magazynowania tego typu odpadów komunalnych korzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy Żarów. Godziny otwarcia PSZOK-U:

poniedziałek, w godz. od 16.00 do 18.00

środa od godz. 14:00 do 18:00

sobota od 10.00 do 12.00

Mieszkańcy mogą przywozić zużyty sprzęt RTV i AGD (telewizory, lodówki, zamrażarki, lokówki, baterie, akumulatory i inne), meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady biodegradowalne tj. liście, trawę, rozdrobnione gałęzie, zużyte opony od pojazdów osobowych, przeterminowane leki i chemikalia oraz w workach tworzywa sztuczne, papier, tekturę, szkło i metale. Raz w miesiącu można przekazać również do 0,5 m3 gruzu budowlanego. Przypominamy, że dostarczając odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów należy mieć ze sobą dowód osobisty.

Magdalena Pawlik

 

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 1080

Powrót