Dzisiaj jest: r. , imieniny:

Akceptuje Regulamin Newslettera

Wiadomości: Ochrona środowiska

Zdjęcie Artykułu

Firma wywozi zgromadzony materiał

Opublikowano: 09-12-2019
Dzisiaj, zgodnie z podpisanym 7 czerwca 2019r. aktem notarialnym, firma Pro-Tra Building rozpoczęła wywożenie zgromadzonego sprzętu – co zbliża sprawę do szczęśliwego dla mieszkańców finału.

Firma, zgodnie z umową zawartą z gminą, ma czas do końca stycznia 2020r. na wywiezienie zgromadzonych tam materiałów.

Warunkiem uregulowania płatności przez gminę firmie Pro-Tra Building jest oczyszczenie działki z zalegającej tam frezowiny i wywiezienie wszystkich zgromadzonych na niej urządzeń i sprzętów.

Działkę, na której miała stanąć „otaczarnia” gmina odkupi taniej niż inwestor zapłacił osobie prywatnej. Będzie to zysk dla gminy, bo inwestor dokonał przekształcenia użytkowania wieczystego na własność i poczynił tam spore nakłady inwestycyjne.

Przypomnijmy, że firma Pro-Tra Building zrezygnowała z zamiaru wybudowania w Żarowie Zakładu Budowy Dróg na działce, której była właścicielem, a gmina postanowiła odkupić nieruchomości należące do tej firmy, które są położone w dwóch miejscach na terenie Miejskiej Strefy Inwestycyjnej. Gmina wykupiła już 3 działki od firmy Pro-Tra Building. Działki te stanowią dziś atrakcyjną ofertę inwestycyjną.

Do zakończenia sprawy doszło po wielu długich rozmowach i trudnych negocjacjach, w których zaangażowani byli Burmistrz Leszek Michalak, pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie, radcy prawni oraz wiele innych osób. Bez tego zaangażowania nie udałoby się pozytywnie rozwiązać tej kwestii.

Autor: Gmina Żarów

Liczba wyświetleń: 832

Powrót